Zjistili jste, že špatně vidíte do dálky nebo naopak na blízko? V tom případě byste měli navštívit očního lékaře, případně optiku a zjistit, jestli netrpíte krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Pokud ano, vyberte si dioptrické brýle, které vám s těmito problémy pomohou. Víte, jak takové brýle vybrat?
1) Brýle přímo na míru
Ideální dioptrické brýle, které vám opravdu padnou a jsou pro vás ty pravé můžete hledat opravdu dlouhou dobu. Navštivte optiku a vyzkoušejte si víc druhů, případně si změřte obličej a podle něj brýle následně vybírejte. Určitě sami víte, jaký styl brýlí vám nejlépe sluší. Ty pravé poznáte, když si je nasadíte a budete mít pocit, že vám na obličeji nic nepřekáží, nevadí a za okamžik byste o těchto brýlích ani nevěděli.
2) Výběr podle obličeje
Vybírat byste rozhodně měli i podle svého obličeje. Pokud máte kulatý obličej vyhýbejte se kulatým brýlím a příliš širokým obroučkám. Zvolte raději hranatější nebo oválné brýle s jemnými obroučkami, které zjemní vaše rysy a obličej opticky prodlouží. Naopak pro dlouhý a oválný obličej, případně pro obličej ve tvaru srdíčka nebo s hranatými lícními kostmi se hodí brýle s kulatými obroučkami. A to platí, jak pro dámské dioptrické brýle, tak pro pánské i dětské.
3) Oblečení a barvy v šatníku
Snažte se brýle vnímat i jako módní doplněk a volte je tak, aby byly snadno kombinovatelné. U brýlí bez obrouček nemusíte řešit barvy, naopak u brýlí například s barevnými obroučkami si připomeňte, jaké kousky oblečení máte ve svém šatníku. Nejlépe se samozřejmě kombinují brýle s černými obroučkami, zajímavé jsou však i bílé obroučky. Nemusíte se bát ani sytých barev, mezi velmi oblíbené patří červené nebo fialové obroučky.
4) Práce a koníčky ve volném čase
Pokud by vám brýle překážely v práci, vyzkoušejte dioptrické kontaktní čočky. Na začátku se je musíte naučit vkládat do očí a pečovat o ně, ale posléze si zvyknete a velmi si tím ulehčíte aktivní život. Čočky jsou ideální při sportu nebo když je léto a chcete nosit i sluneční brýle.