Věděli jste, že naše pocity pohody, štěstí a spokojenosti je možné vědomě posilovat? Právě to, kam v našem životě směřujeme naši pozornost, to posilujeme. Naše tělo, myšlenky a pocity jsou jeden propojený systém. Změna v jednom z těchto systémů tedy vyvolá změnu i ve dvou zbývajících. V tomto článku se zaměříme na několik prakticky zaměřených tipů, které mohou vést ke zlepšení vašeho života.
Směřujte svou pozornost na řešení
Věnujete své myšlenky tomu, co nefunguje? Co vám nejde? Nebo co všechno v životě vám vadí? Právě v takové situaci zpravidla zvyšujete svůj stres a zhoršujete své nepříjemné pocity. Platí, že pokud věci děláte stále stejným způsobem, budete dostávat stále stejné výsledky.
Jestliže chcete nějaký problém skutečně vyřešit, je klíčové přestat pátrat po příčině, proč něco nejde. Místo toho sami sobě položte jednoduchou otázku. Co chcete místo toho, co nechcete?
TIP: Přihlaste se na kurz osobního rozvoje, který je efektivním nástrojem pro váš osobní rozvoj.
Věnujte čas pohybu
Naše mysl má tendenci degenerovat v případě, že naše tělo nedostává dostatek pohybu. Uvědomte si, že náš mozek se nejvíce vyvíjel při pohybu. Z toho důvodu nejsme evolučně uzpůsobeni k celodennímu sezení u počítače.
Díky pravidelné fyzické aktivitě dochází ke stimulaci proteinů, které podporují vzájemné propojení neuronů. Rovněž tímto způsobem dochází ke zvýšení zásobování mozku glukózou a kyslíkem a odbourávání toxických elektronů.
Choďte na procházky do přírody
Procházky do přírody úzce souvisí s pohybem. Kromě toho je ale obklopení přírodou důležité pro naši duševní pohodu. V našem těle je stejný mozek, jako byl v těle pračlověka. Narozdíl od nás ale pračlověk většinu svého života prožil právě v přírodě. Byl obklopen zelení, viděl tekoucí vodu, dýchal čerstvý vzduch a tak dále.
Dýchejte do břicha
Na kvalitu našeho života má vliv také správné dýchání. Proto se zkuste zaměřit na vědomé dýchání do břicha, abyste tělu dodali dostatek kyslíku a uvolnili vnitřní napětí. Hluboký dech by měl směřovat do celé plochy břicha, hrudníku a pod klíčky. Zároveň by se neměly zvedat ramena.
Vstaňte o půl hodiny dříve
Uspěchané ráno s hlasitým budíkem našemu klidu zrovna nepřidá. V takovém případě je naše tělo zbytečně hned od rána vystaveno velkému stresu. Pokud se tomu chcete aspoň částečně vyhnout, můžete zkusit vědomě vstávat o půl hodiny dříve a po probuzení se věnovat příjemným aktivitám. Zkuste se třeba protáhnout, dopřát si klidnou sprchu nebo si připravit vyváženou snídani.
Více informací ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.