Přes veškerá varování lékařů i doporučení odborníků mnoho z nás stále nedodržuje pitný režim. Škodíme tím ale jen sami sobě.
První příznaky
Vzduch a voda jsou dvě základní věci,bez kterých nemůžeme existovat. Bez vody se náš organismus neobejde, je potřeba k jeho správnému fungování, trávení, termoregulaci a mnoha dalším procesům. Když se ozve pocit žízně, je to první signál těla, že je něco v nepořádku. Ideálně bychom tak měli pít pravidelně a nečekat, až budeme mít žízeň. Hned po ní přichází i další příznaky dehydratace, které nejspíš známe z vlastní zkušenosti. Suché rty, únava, bolest hlavy, zhoršení schopnosti soustředit se i špatná nálada, to vše jsou příznaky nedostatečného pitného režimu. Ten by měla z velké části tvořit čistá voda, což ale bývá problém kvůli její chuti. Upravit ji můžeme pomocí filtrů na pitnou vodu, abychom získali vodu s lepší chutí a bez nečistot a škodlivin. Když totiž nemáme po ruce vodu, která by nám chutnala, sáhneme po nějaké sladké limonádě nebo nepijeme vůbec a dehydratace se tak stále zvětšuje.
Bez škodlivin
V naší zemi máme štěstí, že stačí jen otočit kohoutkem a pitnou vodu máme okamžitě k dispozici, přeci jen ale můžeme mít o její kvalitu obavy. Vodu používáme i na mytí, praní a umývání nádobí, občas tak můžeme řešit, zda čističky opravdu zvládnou všechny škodliviny dokonale zachytit. Jistotu nám dodají vodní filtry, které vodu upraví, zbaví jí případných látek pro naše tělo nevhodných a zlepší její chuť. V současné době je velmi důležité, aby náš organismus fungoval správně a byl odolný vůči různým bacilům a virům, k čemuž pomáhá i pitný režim. Vodní filtr zbaví vodu těžkých kovů, hormonů, pesticidů chloru či antibiotika naopak v ní zanechá látky potřebné, jako je hořčík nebo jód.
To, že nám voda z kohoutku nechutná, totiž bývá častým argumentem, proč ji nechceme pít. Upravená voda však chutná dětem i dospělýma dodržovat správný pitný režim je tak snazší.