Nemusíte být zrovna vrcholovým sportovcem, abyste si nešťastnou souhrou náhod nebo třeba jen vlastní nešikovností zvládli přivodit nějaký úraz. V běžném životě číhá potenciální nebezpečí takřka na každém rohu. K poranění můžete přijít dřív, než řeknete švec. Co ale dělat v případě, že už je pozdě bycha honit? Existují způsoby, jak můžete rekonvalescenci citelně ukrátit.
Drobná i závažnější zranění nejsou výsadou pouze profesionálních sportovců nebo těch, kteří ve svém volném čase chvilku neposedí. Ke zlomenině, nepěknému výronu, zhmožděnině nebo vykloubení můžete přijít raz dva i při víkendové procházce, v pracovním prostředí, během rekreačního sportování nebo třeba i v domácnosti. A ani se přitom nemusíte věnovat bůhvíjak riskantním činnostem.
Když se něco takového přihodí, bolest a omezená pohyblivost zdaleka nejsou jedinou nepříjemností, která vás potká. Obvykle s sebou tato indispozice nese další neblahé důsledky. V závislosti na závažnosti poranění můžete být vyřazeni z pracovního procesu, někdy i na dlouhou dobu, což zpravidla na konci měsíce pocítíte na výplatní pásce dvakrát tak bolestně. Vyhlídka kupící se příchozí pošty v e-mailové schránce, pracovní stůl pohřbený pod nánosem šanonů a důležitých dokumentů a počítač oblepený lístečky se vzkazy od kolegů pravděpodobně vašemu zdravotnímu stavu také neprospějí, spíše budou mít za následek náhlé přitížení. A pokud k tomu ještě přičtete starost o rodinu a hladký chod domácnosti, pravděpodobně už teď máte orosené čelo. Naštěstí svému brzkému uzdravení můžete jít naproti a zotavování si výrazně zkrátit.
Řešením je enzymoterapie
Enzymy jsou komplexní látky, které si naše tělo umí vytvořit trávením bílkovin obsažených v přijímané potravě. Jejich přítomnost v těle je pro zdraví a život nejen prospěšná, nýbrž přímo bezpodmínečně nutná. Mají celou škálu specifických funkcí – díky nim se v našem organismu odehrávají složité biochemické procesy, které zajišťují důležité životní funkce. Enzymy jsou zodpovědné za řízení, případně urychlování těchto procesů. A právě tím, že tělu dodáme určité enzymy, můžeme výrazně napomoci hojení. Jejich dodáním podpoříte cévní a lymfatický systém a tělo se s poškozením po úrazu snáze vypořádá. Naordinováním enzymoterapeutických léků můžete dobu pracovní neschopnosti zmenšit dokonce až o polovinu! Dobrou zprávou je, že se pro takové léky nemusíte vydávat k lékaři a tam si složitě vymáhat předpis. Potřebné enzymy obsahuje i volně prodejný lék Wobenzym, který snadno seženete v každé lékárně. Jeho účinnost potvrdily už desítky klinických studií. Užívají ho dokonce i vrcholoví sportovci, aby předcházeli ztrátě kondice v důsledku dlouhodobého vynechání tréninku.
Tento druh terapie umožňuje rychlejší vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, s čímž jde ruku v ruce i zmírnění bolesti a zánětlivých projevů. Navíc tím řádnou léčbu neošidíte, jen uspíšíte její přirozený průběh. Nemusíte se tedy bát, že by došlo k nedostatečnému doléčení, jež by se mohlo v budoucnu negativně projevit. Pokud vás proto jímá hrůza při představě, jak vás způsobené zranění zpomalí a omezí v každodenním provozu, zkuste vsadit na sílu zázračných enzymů.