Zlato patří k drahým kovům, podle něhož se řídí finanční bankovnictví a veškerý tok peněz. Zlato tvoří světové ekonomiky, kryje bohatství států, firem i lidí. Tvoří světové kurzy, je podkladem pro tisk peněz. Zlato je hmatatelné a nikdy neztratí svou hodnotu. Kdo jej vlastní, má v rukou kapitál, který nepodléhá inflace, ani spekulacím.
Už ve středověku lidé hledali své „zlaté žíly“ a prahnou po nich i dnes. S jediným rozdílem. Vy se již nemusíte přidávat k legendárním zlatokopům, abyste nějaké získali. Chcete-li do zlatých šperků vložit své úspory, potřebujete k jeho pořízení jen důvěryhodné zdroje.
Kde nakupovat „echt gold“?
Zlato je nejen šperk ke zdobení, ale především také forma investice. Na světových burzách má tento drahý kov stabilní postavení a jeho cena dlouhodobě roste. Každý zlatý řetízek nebo zlaté náušnice se tak stávají bonitou, jež zhodnocuje váš majetek a dělá z vás solventního klienta nejen pro banky, ale i pro obchodní partnery.
Na internetu je obrovské množství zlatnictví, které provozují e-shop k prodeji zlatých šperků. Musí však splňovat určité podmínky, aby mohli zlato legálně prodávat. V první řadě si dejte pozor na sídlo firmy. Jde-li o českou firmu, je povoleno prodávat nové šperky s ryzostí min. 14 karátů a výše, jakákoliv nižší ryzost nikoliv. Pokud bude firma zahraniční, řídí se při prodeji zákony dané země a tudíž může mít zlato i nižší ryzost.
Přísní kontrola Puncovního úřadu
Veškeré firmy registrované v ČR při obchodu s drahými kovy spadají pod přísnou kontrolu státního Puncovního úřadu. Na stránkách vybraného e-shopu naleznete značku Puncovního úřadu, která vás automaticky po kliknutí navede na seznam registrovaných obchodníků. Toto musí být pro zákazníky vždy transparentní.
Další naprostou nutností jsou puncovní značky. Jedná se o ryzostní punc, punc od výrobce a především státní punc. Seznam těchto značek je na internetu lehce dostupný. Právě státní punc deklaruje, že šperk prošel kontrolou daného úřadu a splňuje zákonné normy.