Vánoce, ač jsou považovány za nejmírumilovnější svátky roky, jsou bohužel pro většinu lidí obdobím plným stresu a shonu. Kupují se dárky, peče se cukroví, gruntuje se byt. Málokdo avšak myslí na to, že je čas od času potřeba dát si do pořádku i hlavu a tělo. A kdy jindy než teď před koncem roku?
Proč jsou Vánoce obdobím stresu?
Vánoční svátky a s nimi se blížící konec roku je pro mnohé přelomovým obdobím. Něco starého končí a něco nového začíná. Člověk má tak tendence bilancovat, ohlížet se zpět a přemýšlet, co v dalším roce udělat jinak a proč. Zároveň v tomto období ti pracující z nás musí myslet na roční závěrky a všichni se před svátky snaží alespoň v práci vše uzavřít. Ženy se navíc již tradičně ocitají pod tlakem společnosti, že musí mít nejen kariéru, ale zároveň se musí projevit jako skvělé hospodyňky, milující matky a brilantní kuchařky. Během několika málo týdnů se tak snaží stihnout vše, co dle nich k Vánocům patří. Tím, že jsou tyto svátky časem, který trávíme se svými milovanými, na nás zároveň dopadá i melancholie a vzpomínáme na ty, kteří tu s námi již nejsou. Do toho si přidejte nevlídné počasí a nedostatek slunce a už je snad jasné, proč je v tomto období většina lidí ve stresu.
Jak si udělat pořádek v duši
Jak se ale tedy z vánočního kolotoče vymanit a vysmýčit i ty nejvzdálenější zákoutí naší duše? Důležité je srovnat si priority a naučit se relaxovat. Nejprve si tak sami zodpovězte na to, zda je pro vás všechno, co chcete před svátky stihnout, opravdu důležité. Opravdu myslíte, že je třeba péct 20 druhů cukroví? Opravdu je nutné umývat okna, když je stejně půlku dne tma a nic není vidět? Opravdu musíte každému, koho znáte, kupovat vánoční dárek? Vánoce totiž mohou být přesně takové, jaké si je uděláte. Svátky klidu a míru. Svátky, kdy se v teplákách a teplých ponožkách posadíte ke knize či k televizi, budete upíjet svařené víno a poslouchat koledy. Stačí se jen nebát toho, co o vás ostatní řeknou. Věřte totiž, že ostatní to v jejich předvánočním shonu nezajímá. Důležité je zároveň najít si čas i na to, co vás baví. Relaxujete na procházkách, při úklidu nebo třeba v sauně? Vezměte si jedno odpoledne volno a udělejte si čas sami na sebe. Takto strávený den vám totiž nikdo nevezme a zároveň si alespoň utřídíte myšlenky.
Detoxikace
S očistou mysli a těla poté může zároveň pomoci i řízená vnitřní detoxikace neboli metoda C.I.C. Jedná se o metodu, která se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu a bere v potaz jak zdraví fyzické, tak zdraví psychické. Tato metoda poté spatřuje příčinu obtíží v zatížení organismu různými druhy toxinů, které mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Toxinů rozeznáváme hned několik druhů, existují například toxiny ze životního prostředí, léky, drogy, průmyslová chemie nebo toxiny emoční. A přestože se organismus snaží těchto toxinů zbavit, nejrůznější blokující emoce mu svou přítomností brání v tom, aby je eliminoval. Současně s toxiny je tak třeba při očistě myslet i na to, že je třeba zbavit se blokujících emocí.
Detoxikace probíhá pod dohledem osvědčeného terapeuta, kterého lze najít podle místa bydliště na webových stránkách informační medicíny Joalis. Ten s vámi při první návštěvě probere, co vás trápí a čemu byste se chtěli věnovat a na základě indikace přístrojem EAV Salvia určí konkrétní druh toxického zátěže. Poté je doporučena detoxikační kúra spolu s dalšími úpravami životosprávy dle vašich možností. Jedna kúra trvá přibližně pět až šest týdnů a poté je zkontrolován její efekt a navrhnut další postup. Jedná se však o způsob, který vám může pomoci nejen zbavit se určitých fyzických obtíží, ale srovnat si myšlenky a vypořádat se s emocemi, které jsou již roky schované v zákoutích vaší mysli.